WYBIERAMPOLSKIDESIGN.PL COPYRIGHT 2018. ALL RIGHTS RESERVED. Code by UDX.pl

Phormy

Pierwsze szkice mebli były odpowiedzią na prywatne zapotrzebowanie projektanta – Maxa Kobieli, założyciela marki PHORMY. Powstały z przekonania, że jeśli na rynku nie ma odpowiednich form, to trzeba je zaprojektować. Tak narodziła się rodzina mebli, oparta na prostym wzornictwie i precyzji wykonania. Max Kobiela. Projektant, założyciel marki PHORMY. Architekt, absolwent Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Krakowskiej. Działa na polu architektury, projektowania wnętrz oraz wzornictwa i grafiki użytkowej.

UMAMI (lub umame, z jap. 旨味) – jeden z pięciu podstawowych smaków odczuwanych przez człowieka. Istnienie osobnych receptorów kwasu glutaminowego, który jest źródłem smaku umami, zasugerował w 1908 roku Kikunae Ikeda, a w 2000 roku naukowcy wyodrębnili smak umami ze smaku słonego.

KOMODY UMAMI

Familia UMAMI to rodzina mebli zainspirowana kulturą japońską i jej umiłowaniem do prostoty. Tak jak smak umami został wyodrębniony ze smaku słonego, tak też w przypadku rodziny komód, projektant wyeksponował wewnętrzny korpus mebla, przełamując tym samym ogólnie przyjętą koncepcję projektowania mebli. Zabieg takiej ekspozycji nawiązuje formą do charakterystycznej zabudowy i podziałów japońskich ścian. Wewnętrzne elementy konstrukcyjne stały się ozdobą zewnętrznej formy.

www.phormy.com

#phormy
#phormyumami

Top