Idea

Celem powstania kampanii #WybieramPolskiDesign jest promowanie polskiego designu. Zwrócenie uwagi odbiorcy, potencjalnego Klienta na produkty naszych rodzimych projektantów i producentów. A młodym projektantom umożliwienie pokazania się szerzej, wyjścia ze swojego warsztatu, czy studia projektowego.

Za inicjatywą stoi PLN Design – portal promujący polski design, a zarazem specjaliści zajmujący się komunikacją marek wnętrzarskich. Połączyliśmy siły z GOOD INSIDE – showroomem albo jak sami siebie nazywają nieco innym sklepem z polskim wzornictwem. Wspólne zainteresowania, przyjaźń spowodowały, że powstał projekt #WybieramPolskiDesign.

Do projektu zaprosiliśmy 10 producentów mebli oraz oświetlenia, którzy wpisują się w definicje „dobrego, polskiego designu”. A co on dla nas oznacza? Przede wszystkim musi być funkcjonalny i praktyczny – nie może tylko stać i wyglądać, musi też być elementem użytecznym. Unikatowość wzornicza, czyli coś, co nie jest powieleniem już istniejących projektów. Zwracamy również uwagę na jakość użytych materiałów, a co za tym idzie – made in Poland. Od projektu po produkcje. Wybór 10 marek nie był łatwy.

Każdego roku powstaje kilka nowych, ale też kilka żegna się z rynkiem. Staraliśmy się wybrać projekty, które naszym zdaniem mają dużą szansę na to, żeby zagościły na dłużej w branży wnętrzarskiej. Zależy nam również na pokazaniu, że polski design jest w świetnej formie i na wyciągnięcie ręki. Każdy z nas może mieć taką perełkę w swoim domu.

Pierwszym krokiem była wystawa na Warsaw Home 2018, gdzie zorganizowaliśmy wystawę 10 producentów. Każdy z nich pokazał dwa swoje produkty – daliśmy im pełną swobodę. To jest wystawa dla nich, od początku taka była idea tego projektu.

Przez cały rok, do września 2019 chcemy prowadzić regularną komunikację naszych 10 marek. Chcemy pokazać je mediom z każdego segmentu. Naszym celem jest mocne wyeksponowanie marek i ich produktów. Przez cały czas trwania kampanii, regularnie będziemy komunikować o projektantach, produktach wspierając się przy tym ekspertami od polskiego designu.

Na PLNDesign.pl znajdziecie newsroom całej kampanii #WybieramPolskiDesign.

Na Good-Inside.com możecie kupić meble biorące udział w kampanii #WybieramPolskiDesign.