Urok drewna nie przemija, ponieważ stanowi niepowtarzalny element i jest częścią natury, do której każdy pragnie wrócić. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wprowadzić je do wnętrza swojego domu. Drewno może pojawić się pod każdą postacią: zarówno stylowego mebla, jak i drewnianego stropu, podłogi i dekoracji. Ważne, że jego uroda jest nieprzemijalna i nigdy nie wyjdzie ono z mody.

 Co sprawia, że drewno w domach jest tak popularne i zawsze prezentuje się fenomenalnie? Jego zalety można wymieniać bez końca, a świadomość uniwersalności zastosowania go w przestrzeni jest powszechna.  Najważniejszy jest jednak fakt, że każdy lubi, gdy w domu panuje przytulna i ciepła atmosfera. Dzięki wykorzystaniu drewnianych motywów można osiągnąć właśnie taki efekt, nawet jeśli wnętrze naszego mieszkania jest urządzone nowocześnie. Jasne lub ciemne, fornirowane lub rustykalne – drewno świetnie prezentuje się nie tylko w tradycyjnych aranżacjach przestrzeni. Sprawnie współgra z nowoczesnym wzornictwem i jest chętnie wykorzystywane w realizowaniu designerskich projektów. Nieraz widzimy stylowe surowe stoliki lub siedziska z pieńków i z palet jako świetne dopełnienie industrialnych i loftowych przestrzeni. Istnieją marki, które skupiają się tylko na tworzeniu mebli z tego naturalnego surowca. Natura zawsze będzie zachwycać, zarówno w surowej formie, jak i ukształtowanej ręką projektanta. Drewno jest materiałem wyjątkowym, ponieważ nie spotkamy dwóch takich samych jego kawałków. Układ słojów, faktura, kształt – każda cecha drewna jest niepowtarzalna i stanowi oryginalny element. Docenili to projektanci marek takich jak Phormy, Talukko, TheRaw, Hennil, Do_M, Custom Shop, Dyle, Kaspa, Nowy model. Wszyscy biorą udział w kampanii #WybieramPolskiDesign, w ramach której przedstawiamy kilka mebli i dodatków świetnie pasujących do każdego rodzaju wnętrz. Wszystkie marki dostępne są w showroomie Good Inside.

DYLE

Stół Essence Straight marki Dyle to hołd złożony naturze i historii, ponieważ stworzony został z wielowiekowego drewna – dyli. Piękno drewnianego blatu zostało podkreślone przez linię metalowej podstawy oraz ręcznie wykonane zaoblenia drewna. Zarówno rama jak i nogi stołu skonstruowane są z włoskiej lustrzanej stali. Metalowa podstawa blatu jest niska, dzięki czemu podziwiać można precyzję ręcznego wykonania drewnianych narożników. Nowoczesny i ponadczasowy, został zaprojektowany przez Michała Konarzewskiego.

PHORMY

Umiłowanie do prostoty oraz inspiracja kulturą japońską zostało połączone w komodzie z rodziny UMAMI marki Phormy. Projektant Max Kobiela złamał ogólnie przyjętą koncepcję projektowania mebli, odsłaniając jej wewnętrzny korpus. Taka ekspozycja nawiązuje do charakterystycznego japońskiego podziału ścian, który jest odzwierciedlony na zewnątrz, co stanowi ozdobę mebla. Proste wzornictwo i precyzja wykonania to niewątpliwe zalety komody UMAMI, jako drewnianego dodatku do wnętrza domu. Materiał, z którego została wykonana to naturalny lub czarny dąb lub orzech amerykański, wzbogacone stalową podstawą malowaną proszkowo.

HENNIL

Hennil to marka meblowa przywiązana do rzeczy z natury porządnych i wysokojakościowych, a więc i takich wykonanych z drewna. Mebel, który świetnie sprawdzi się w niewielkich przestrzeniach, to biurko Grafo. Zostało stworzone z prawdziwego drewna i naturalnych olejowosków. Jeśli potrzebujemy przytulnego miejsca do pracy, możemy je stworzyć wstawiając biurko Grafo, które dzięki tapicerowanemu elementowi wykańczającemu blat gwarantuje taki właśnie efekt.

Do_M

Jeśli lubimy zmieniać od czasu do czasu wybrany pokój, odpowiednie będą drewniane modułowe meble skrzyniowe, na przykład Moduł_X 5 marki Do_M. Istnieje możliwość zestawiania ich w różnych konfiguracjach lub ustawienia osobno, tworząc np. szafkę nocną, komodę lub skrytkę na drobiazgi. Jest to projekt autorstwa Kingi Pawlik i Małgorzaty Płoskońskiej, zrealizowany z wysokiej jakości materiałów: sklejki brzozowej, płyty meblowej oraz perforowanego PCV.

RAW

Brak pomysłu na prosty, ale stylowy stolik kawowy? Marka Raw rozwiązuje problem, ukazując projekt drewnianego stolika Pieces Light autorstwa Damiana Wasyla. Jest on unikalny ze względu na wykorzystanie 45 drewnianych elementów i połączenie ich ze sobą. Jest to ręczne rzemiosło, dzięki czemu każdy przedmiot zyskuje na oryginalności i jest niepowtarzalny. Ponadto, wzór danego kawałka drewna jest niepowtarzalny i dodaje dekoracyjności. Właściwości dębu zapewniają trwałość i szlachetność mebla.

NOWY MODEL

Ceniąc sobie nie tylko unikatowość jaką niesie ze sobą drewno, ale także niebanalną, designerską formą można chwalić się, posiadając w swoim apartamencie krzesło DUNE – dzieło poznańskiego rzeźbiarza i projektanta młodego pokolenia – Cyryla Zakrzewskiego. Oryginalność rzeźbiarska łączy się z wygodą użytkowania. Krzesło wykonane zostało ze sklejki brzozowej, ręcznie wyrzeźbione i wykończone naturalnym olejem.

CUSTOM SHOP

Niemal każdy pragnąłby posiadać w domu mebel trwały, wysokojakościowy i o ciekawej formie. Marka Custom Shop wpadła na niebanalny pomysł tworzenia własnoręcznie właśnie takich projektów, łączących drewno, metal i inne naturalne elementy. Jednym z nich jest Hoker Zic, który powstał skonstruowany z giętych profili. Jego siedzisko zostało wykonane z rodzimego dębu i odpowiednio wyprofilowane dla większej wygody. Jego wysokość jest regulowana, a nóżki niwelują ewentualne krzywizny podłoża. Całość zabezpiecza odporna warstwa lakieru proszkowego. Jest to projekt Tycjana i Adriana Janika.